У сучасній хірургії існує багато способів ліфтингу шкіри, які можна умовно розділити на дві групи ─ підтяжки обличчя з розтином шкіри та малоінвазивна хірургія ─ це ендоскопічна підтяжка, під час якої не потрібно робити якихось довгих розрізів у видимих ділянках обличчя, а також ниттьовий ліфтинг. Попри різні методики проведення подібних операцій — це досить болючі процедури, що вимагають загального наркозу, але водночас дають хороший результат.
Сьогодні пластична хірургія користується популярністю, але багато клієнтів бояться наркозу і розрізів. Період реабілітації після подібних операцій також неприємний. Особливо після кругової підтяжки обличчя, під час якої робляться досить великі розрізи по голові та за вухами. У цьому разі зашивається велика ділянка шкіри, і період реабілітації проходить досить болісно: близько місяця сходять набряки, синці, ниє і болить шов. До цього додаються неприємні відчуття після наркозу. Бувають випадки, коли реабілітація триває до 6 місяців, а в деяких пацієнтів до року. Особливо це стосується пластичної операції в зоні очей ─ блефаропластики.
У цьому разі в деяких пацієнтів навіть змінюється форма очей, оскільки триває загоєння рубця, шкіра натягується, і очі можуть ставати круглої або квадратної форми. Це, звісно, дуже лякає пацієнтів. До того ж результат хірургічного втручання не завжди передбачуваний. Людський фактор присутній у всьому, зокрема і в хірургії.
Сьогодні індустрія краси, з погляду доходу, привертає як профільованих лікарів, так і недостатньо кваліфікованих фахівців. Тому хірурги-початківці або хірурги іншої спеціалізації, які не мають досвіду в пластичній хірургії, починають оперувати. Тут, звісно, важливо обрати компетентного фахівця, але не секрет, що невдалі випадки в пластичній хірургії відомі навіть у зірок.
Альтернативою пластичної хірургії сьогодні по праву можна назвати апаратні технології. Тепер більшість недоліків зовнішності, зокрема обвисання шкіри обличчя і появу на ній зморшок, можна виправити, не вдаючись до хірургічного втручання — не інвазивними методами.
Найпопулярнішою та єдиною у світі технологією, що проникає до глибини поверхневої м'язово-апоневротичної системи — SMAS ─ є апарат Ulthera System. Сьогодні процедура ультразвукового ліфтингу Ulthera System користується заслуженою повагою серед пластичних хірургів — фахівців «№1» в омолоджувальних методиках.
Вплив сфокусованим ультразвуком — єдина технологія, офіційно зареєстрована FDA (організація з контролю за якістю продуктів і ліків, США) в категорії "Lifting De Novo", що дає змогу проводити омолоджувальну процедуру безпосередньо на рівні SMAS, не порушуючи шкірного покриву.
В апараті Ulthera System запрограмовано спеціальні налаштування для кожної ділянки обличчя, а зображення на моніторі дає змогу лікареві бачити шкіру та підшкірні структури в зоні роботи датчика, що забезпечує повний контроль і безпеку процедури.
Магдалина Михайлівна Аль-Нагаш: Процедура Ulthera System справді дає дуже гарний, гарантований і передбачуваний результат омолодження, але не у всіх пацієнтів. Щоб очікування виправдалися й у клієнта не склалася помилкова думка, що цей апарат поганий і не працює, фахівцеві, який працює на Ulthera, потрібно правильно підбирати пацієнта. Ця процедура дійсно може забезпечити приголомшливий результат ліфтингу, але в когось ефект буде помітний на всі 100%, у когось ─ на 50%, а в деяких пацієнтів ─ лише на 30%.
Розрізняють такі поняття як глибокі та поверхневі підшкірні жирові пакети. Бувають пацієнти з дуже повними обличчями, у яких відбувається опущення шкіри обличчя внаслідок гравітаційного птозу. Апаратом дуже складно через шар такого жиру дістатися до м'язів людини. У вікових пацієнтів, у яких вже є надлишки шкіри: перерозтягнуті м'язи та підшкірно-жирова клітковина пухка (рідкий жировий шар) — також важко впливати на м'язи.
І навіть коли вони стають більш пружними, надлишки шкіри неможливо підтягнути вдвічі. У такому разі пацієнту не варто обіцяти міфічні результати тільки від одного цього апарату. Як показує практика, тільки в 10 випадках виходить 100% результат від процедури Ulthera. Тобто, зі ста людей, яким я проводила SMAS-ліфтинг, у 10 був 100% результат, у 20-ти — 70% успіху, в інших — нижче. Але попрацювавши на цьому апараті, я зрозуміла його нюанси. Зараз уже, коли до мене приходять пацієнти і я бачу, що в них не буде бажаного результату, я відмовляю їх від цієї процедури. Краще нехай вони не зроблять її, ніж будуть лаяти апарат. Там, де я бачу, що буде хороший ефект, звісно, почну лікування з Ulthera System.
Ми можемо за допомогою додаткових процедур — це та омолодження Fraxel, догляди на BDR. Тоді вже людина знає, чого очікувати. І звісно, будь-який апарат має працювати в надійних руках і у фахівця, який має медичну освіту і розуміє анатомічні особливості пацієнта. Хочу зазначити, що в центрі Nucu Cosmetic представлені найкращі апаратні технології у світі, які дійсно дають приголомшливий результат. Мені як фахівцеві, який хоче розвиватися, дуже приємно працювати на такій якісній апаратурі.
Сьогодні в Україні стали з'являтися корейські варіанти Ulthera. І є думка, що коштує такий апарат дешевше, процедура на ньому дешевша, а ефект той самий. Це теж саме, що порівнювати їзду на Запорожці та Bentley. Просто, щоб отримати гарний результат, потрібно правильно вибирати пацієнта. Тут важливий принцип чесного підходу й іноді професіонал має відмовити клієнту, щоб не обдурити його очікування.
Існує одне золоте правило ─ всі процедури треба призначати та підбирати індивідуально для кожної людини, і попри те, що наш організм влаштований однаково ─ всі ми різні. У кожного пацієнта різна реакція на кожен апарат, на препарати та на наркоз. Але я відразу попереджаю своїх пацієнтів, що глибокі носогубні складки від цієї процедури не розгладяться.
Буде гарний ефект по щоках, на лобі, в зоні брів, але носогубні складки або, наприклад, якість шкіри доведеться допрацьовувати додатковими процедурами: плазмоліфтингом, апаратами BDR, Trilipo, Candela, Fraxel. У комбінації апаратних методик можна отримати дуже гарний результат. Плюс, звісно, потрібно додавати й ін'єкційні методики. Після процедури Ulthera System, я рекомендую робити плазмоліфтинг.
Одна з моїх пацієнток зазначила, що після процедури Ulthera у неї підвищився ліфтинг шкіри, але з'явилася сухість. Для подібної процедури це природна реакція. Потрібно шкіру відновлювати, хоча зовні вона має нормальний вигляд (не пошкоджуємо). І навіть можна користуватися зволожувальними кремами. Апарат Ulthera System також сприяє омолодженню шкіри. Коли ми подразнюємо ультразвуком сам м'яз, після ушкодження у нас з'являються фіброз, внаслідок якого утворюються клітини фібробласти, вони сприяють виробленню колагену й еластину в шкірі. Таким чином у нас виходить неоколагенгенез. Остаточний результат після процедури видно через три місяці. У цей період рекомендується проводити біоревіталізацію.
Чим гарний апарат Ulthera System ─ у нього, на відміну від пластичної хірургії, практично відсутній період реабілітації. І, звичайно, ж це дуже приваблює людей. Після SMAS-ліфтингу на апараті Ulthera пацієнти одразу ж можуть повернутися до свого звичайного ритму життя, йти на роботу, в гості, навіть їхати відпочивати. У цій процедурі відсутнє порушення цілісності шкірних покривів, відсутні синці, гематоми, немає жодного дискомфорту в плані артикуляції.
Є невеликі больові відчуття, які можуть тривати від одного дня до двох-трьох тижнів, але візуально цього не видно. Цілісність шкіри не порушена, можна на неї наносити косметику, догляди, маски та навіть робити пілінг. Легкий набряк, який залишається після процедури, навіть додає краси: він не великий, не спотворює і не деформує риси обличчя.
Щодо цінової політики на послуги пластичної хірургії та апаратної косметології ─ тут усе диференційовано. На сьогодні в Харкові є одна державна клініка пластичної хірургії, порівняно з приватними центрами, вартість послуг тут невисока. Якщо ж порівнювати ціни приватних клінік пластичної хірургії та косметологічних центрів, які працюють з апаратними технологіями ─ цінова політика останніх лояльніша. Що ж стосується самого апарату Ulthera ─ ціна на його процедури досить лабільна.
Як бачимо, і пластична хірургія, і апаратні технології дають хороший результат. При цьому кожна методика має свої особливості та нюанси. Бувають випадки, коли виправити недоліки зовнішності можна, не вдаючись до операції, а іноді апаратні технології безсилі й на допомогу приходить пластична хірургія. Яким способом поліпшити свій зовнішній вигляд ─ залишимо вибір за вами!