Озон — це «модифікована» версія кисню, молекула якого посилена одним додатковим атомом. Звичний нам кисень є легким природним антисептиком, а озон завдяки «додатковій» одиниці перетворюється на потужний дезінфекційний засіб.
Він здатний перемогти всі види бактерій, вірусів, грибків, найпростіших — у тому числі стійких до антибіотиків, противірусних, протигрибкових та проти протозойних препаратів.
Крім дезінфекційної дії, озон надає загальний протизапальний та ранозагоювальний вплив і, головне, активізує захисні сили організму. Цей газ здатний:
прискорювати виведення токсинів;
знеболювати;
активізувати виробництво в організмі біологічно активних речовин;
стабілізувати обмін речовин та гормональний фон;
розширювати судини, покращувати мікроциркуляцію крові;
стимулювати кровотворення;
покращувати транспортування кисню кров'ю;
зменшувати згортання крові та ін.
Таким чином, озон здатний придушити практично будь-який патологічний процес в організмі, при цьому він відновлює порушену рівновагу і повертає нашому тілу здатність до саморегуляції.
Терапія: ревматизм, артрити та артрози, люмбаго, ішемічна хвороба серця, серцеві болі при стресах та навантаженнях, гіпертонічна хвороба, енцефалопатія, мігрень, запаморочення, алергічні захворювання, хвороби верхніх дихальних шляхів, цукровий діабет та синдром.
Вірусологія: герпес, цитомегаловірусна інфекція, папіломавірусна інфекція, гепатити, грип та період відновлення після хвороби.
Хірургія: загоєння ран.
Дерматологія: себорея, облисіння, атопічний дерматит, екзема, фурункульоз, акне, мікози (у тому числі нігтів).
Гінекологія та урологія: запальні захворювання зовнішніх та внутрішніх статевих органів, молочниця, хламідіоз, уретрит, цистит, пієлонефрит та ін.
Гастроентерологія: хронічний гастрит, коліт, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, пошкодження печінки, спричинені алкоголем або вірусними захворюваннями.
Косметологія: корекція мімічних зморшків, профілактика старіння шкіри обличчя та шиї, целюліт.
У деяких випадках застосування газу протипоказане — все залежить від стадії захворювання та стану організму загалом. Тому озонотерапія можлива лише після консультації з лікарем.
Існує не менше десяти способів введення озону в організм — починаючи від газових компресів і закінчуючи клізмами. У нашому центрі використовують три найефективніші методи:
неінвазивна газація (зовнішня обробка проблемної зони озоном);
ін'єкції озону (внутрішньовенні, підшкірні, внутрішньом'язові);
аутогемотерапія (ін'єкції озону в суміші з власною кров'ю пацієнта).
Процедура проводиться на апараті HYPER-MEDOZON COMFORT німецької компанії HERRMANN — одного зі світових лідерів з виробництва обладнання для гідроколонотерапії, озонотерапії та магнітотерапії. Апарат дозволяє суворо контролювати концентрацію газу, що забезпечує безпеку процедур.
Озонотерапія може застосовуватися як монотерапія, але найкращі результати вона дає у поєднанні з іншими методами лікувальної косметології, які представлені в нашому центрі.
Завдяки потужним дезінфекційним властивостям та безпеці (на відміну від хлору, не утворюються токсичні сполуки), озон використовують для обробки води у водопроводах, басейнах та питній, стерилізації хірургічних інструментів, знезараження лікарняних палат, профілактичної обробки квартир, офісів та побутових приладів, для консервації та зберігання продуктів та ін.