Алопеція (облисіння) ─ патологічне випадіння волосся, що призводить до його порідіння або повного зникнення.
До найпоширеніших видів алопеції належать андрогенетична, дифузна, або симптоматична, вогнищева, або гніздова, і рубцева.
1. Андрогенетична алопеція являє собою витончення волосся, що призводить у чоловіків до облисіння тім'яної та лобової ділянок, а у жінок ─ до порідіння волосся в ділянці центрального проділу голови та її бічних поверхонь.
Причини розвитку цього виду алопеції лежать на генному рівні й полягають у шкідливому впливі на волосяні фолікули активної форми чоловічого статевого гормону тестостерону ─ дигідротестостерону, що утворюється під впливом ферменту 5-альфа-редуктази, який міститься у волосяних фолікулах.
Дигідротестостерон, проникаючи в клітини фолікулів, спричиняє їхню дистрофію і, відповідно, дистрофію волосся. Волосся стоншується, стає пушковим. Через деякий час гирла фолікулів заростають сполучною тканиною і ріст волосся припиняється.
Оскільки в жіночому організмі тестостерон і 5-альфа-редуктаза присутні теж, то розвиток алопеції в жінок такий самий, як і в чоловіків, різнячись здебільшого клінічною картиною.
Сучасна медицина пропонує два шляхи боротьби з андрогенетичною алопецією ─ лікарська терапія (поєднання препаратів для внутрішнього застосування із зовнішнім лікуванням) і трансплантація власного волосся.
2. Дифузна алопеція характеризується сильним рівномірним випаданням волосся по всій поверхні голови внаслідок збою циклів розвитку волосся. Жінки схильні до неї більшою мірою.
Виділяють телогенову та анагенову форму дифузної алопеції.
Телагенова форма зустрічається частіше. Її можуть викликати:
нервові стреси;
гормональні порушення;
тривале застосування деяких ліків;
інфекційні та хронічні захворювання;
суворі дієти.
Анагенова форма виникає при впливі сильних і швидкодійних чинників:
радіоактивне випромінювання;
хімієтерапія;
отруєння отрутами.
У більшості випадків після зникнення причин алопеції волосся відновлюється за 3-9 місяців. Лікування дифузної алопеції спрямоване зазвичай на стимуляцію росту волосся.
3. Гніздова алопеція виникає внаслідок пошкодження клітин кореневої системи волосся чинниками імунного захисту організму. Ця форма алопеції є важковиліковною, потребує постійної корекції із застосуванням кортикостероїдних препаратів і засобів зовнішнього лікування.
4. Рубцева алопеція являє собою необоротне ушкодження волосяних фолікулів і появу на їхньому місці рубцевої тканини.
Причиною цього виду алопеції можуть бути:
інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові);
поранення;
теплові або хімічні опіки.
Для лікування сформованої алопеції використовують хірургічні методи корекції.
У нашому центрі для лікування різних видів алопеції використовують різні методики, що поєднують препарати для приймання всередину і зовнішнього застосування з інноваційним лікуванням за допомогою:
- плазмоліфтингу ─ лікувально-омолоджувальна процедура, що передбачає підшкірне введення збагаченої тромбоцитами власної плазми пацієнта. Стимулює ріст волосся, збільшує його еластичність і підсилює блиск.
- аутогемоозонотерапії ─ процедура, що передбачає внутрішньом'язове введення пацієнту власної венозної крові, обробленої озоном. Метод поєднує переваги плазмоліфтингу та озонотерапії.
- мезотерапевтичних ін'єкцій meso genesis vitahair dermoheal. Збалансований мезо-коктейль вводять безпосередньо у волосяному фолікулу, він чинить регенеративний і живильний вплив. Волосся знову набуває життєвої сили та здорового вигляду.
- мезотерапії, яку проводять за допомогою апарату Dermadrop, ─ унікальний метод боротьби з випадінням волосся без ін'єкцій і хірургічного втручання. Суть полягає у введенні в дерму (на глибину до 3,5 мм) коктейлю з гіалуронової кислоти, вітамінів і мікроелементів без проколів шкіри.
- апарату мікроголкового RF-ліфтингу The Vivace. Після курсу процедур зупиняється процес випадіння волосся, а волосяні фолікули повністю відновлюють свої функції.